Alapítványunk
Munkatársaink
Sulinyugi programokra képzett önkénteseink
Missziónk
Kapcsolódó cikkek a facebookon
Média megjelenéseink
Tudományos publikációink
Galéria
Alapítványunk
A Lélekkel az Egészségért Alapítvány 2010 óta foglalkozik egészségfejlesztéssel, a kiégés megelőzése érdekében. "Lélek-boxutca" nevű, rendszeres munkahelyi egészségpszichológiai programunk díjnyertes lett a 2014-es "Egészséges munkahelyek - Kezeljük a stresszt" kampányban. Erről a programunkról a www.eredmenyesen.hu honlapon olvashat bővebben. Tapasztalatainkat folyamatosan átadjuk az iskolai munkahelyek színterén is, így igyekszünk időben tenni a jövő nemzedékéért is. Hisszük, hogy az iskola az egyik legfontosabb változtatási színtér, ahova szívesen viszünk még több napfényt és derűt. Célunk a gyerekeknek, tanároknak és a szülőknek még többet megtanítani a hatékony stresszkezelésről, hogy minél sikeresebbek legyenek a tanórák. Szeretünk a gyerekekkel együtt dolgozni, könnyen tudunk kapcsolatot építeni a pedagógusokkal, és hatékonyan szeretnénk bevonni a szülőket a közös egészségnevelő munkába.
Az egészségpszichológia különböző területein szerzett több éves munkahelyi tapasztalatainkat iskolai színtérre szabtuk, felhasználtuk innovatív eszközeinket, és sok játékos szórakoztató elemet is a munkánk során. Az iskolai stressz témáját komplexen kezeljük, a folyamat mindhárom kulcsszereplőjét, azaz a gyermeket, a tanárt és a szülőt is elérjük. Annak érdekében, hogy ők egy nyelvet beszéljenek a stresszkezelés kapcsán is, ugyanazokat a megoldásokat használjuk adott korcsoportra és igényekre szabva. Főleg a feszültségkezelés alapjainak megtanítására koncentrálunk, de ezen ismeretek átadása után, a problémamegoldásokban és konfliktuskezelésben is segítünk.
Célunk, hogy képessé tegyük a gyerekeket a stresszkezelésre, időben tudatosítsuk bennük mindazt, amit Önmagukért tehetnek. Hozzájárulunk ahhoz, hogy jól érezzék magukat a bőrükben, kiegyensúlyozott és sikeres felnőtté váljanak. Programjainkkal a pedagógust abban támgatjuk, hogy munkaképes állapotát fenntartsa. A tanárok stresszkezelő eszköztárát növeljük a kiégés megelőzése érdekében. A programjainkon kapott ismereteket a magánéletben és az iskolai feszültségoldásban is felhasználhatja.
Ismeretterjesztő anyagokkal támogatjuk a szülőket abban, hogy az otthoni mindennapokban is használhassák azt, amit a gyerekek a programjainkon tanultak.
Munkatársaink
Szakértő csapatunk
Az egészségtudományok különböző területeinek ismerete, a szakemberek együtt dolgozása hatékonyabbá teszi a segítségnyújtást.
Ezért a mi csapatunkban a következő szakemberek dolgoznak: egészségfejlesztő szakpszichológusok, kommunikációs trénerek, coachok, mediátorok, klinikai pszichológusok, pszichiáterek, pedagógusok, alternatív gyógyászatban jártas szakemberek és tudományos munkatársak. A hosszú távú eredmény érdekében ötvözzük a jól bevált módszereket. A kognitív (mentális, gondolkodással kapcsolatos) szintű munka, és a viselkedéses szintű munka a gyors eredményeket nyújtja, az érzelmi korrekció, a relaxációs módszerek pedig a hosszú távú siker kulcsai.
Szigeti Réka - egészségfejlesztő szakpszichológus - szakmai vezető |
Bikfalvi Réka - egészségfejlesztő szakpszichológus - alapítvány vezető, adománygyűjtés |
Balázs Noémi - egészségfejlesztő szakpszichológus |
Pozsár Ildikó - irodavezető, kapcsolattartó |
Szekeres Veronika - pszichológus - gyermekpszichológiai vezető |
Juhász Ágnes - pszichológus - iskolapszichológiai tanácsadó |
Tordai Zita - pszichológus - kapcsolattartó |
Az alábbi szakemberek támogatják rendszeresen a munkánkat | ||
Major-Fábián Kriszta - közgazdász - kapcsolattartó |
Felméry Tímea - pszichológus hallgató - önkéntes |
Juhász Johanna - pszichológus - iskolapszichológus tanácsadó |
Hackl Mónika - kommunikációs tanácsadó |
Miklós Barbara - klinikai szakpszichológus |
Kecskés Beáta - klinikai szakpszichológus |
Mackó Júlia - pszichológus |
Dr. Gugán Enikő - pszichiáter |
Urbanics Ildikó - neuropszichológus, klinikai pszichológus |
Sulinyugi programokra képzett önkénteseink
Végzett Sulinyugis Szakembereink:
Elekné Szarvas Anett - pszichológus - Debrecen
Feketéné Balogh Ágnes - pszichológus - Debrecen
Hevesi Barbara - végzős pszichológus hallgató ELTE - Budapest
Jakó Enikő - pszichológus - Budapest
Kiss-Nemess Veronika - pszichológus, sporpszichológus - Budapest
Németh-Barna Petronella - klinikai pszichológus és neuropszichológus - Budapest
Miskolcyné Bokor Árnika - pszichológus - Hajdúböszörmény
Soltészné Lakatos Bernadett - szichológus - Szigetszentmiklós
Spitzmüllerné László Gabriella - pszichológus - Hajdúböszörmény
Szabóné Balázs Erika - pszichológus - Debrecen
Tabajdi Éva - pszichológus - Debrecen
Varga Balázs - pszichológus - Budapest
Váradiné Vastag Györgyi - pszichológus - Kiskunhalas
Missziónk
A kiégés megelőzése érdekében az alábbi misszióink vannak:
1. A kiégéssel kapcsolatos folyamat, a megelőző technikákkal kapcsolatos ismeretek könnyed és egyszerű átadása, ismeretterjesztés.
2. Elérhető legyen minden iskolában, munkahelyen egészségfejlesztő pszichológus, vagy komplex stresszkezelő és kiégés megelőző program.
3. Minőségi egészségfejlesztő szakpszichológia szak gondozása: szakemberképzés, továbbképzések - egészségfejlesztő szakpszichológus műhely, gyakorlóhely, minőségbiztosítás, önkéntes egészségfejlesztők gondozása.
4. Elérhető legyen egészségfejlesztő konzultáció, és pszicho-edukáció magánszemélyeknek is kedvezményes áron, több csatornán.
5. A kiégés témája, és az azt hatékonyan megelőző és kezelő programok kutatása a gyakorlatban.
Kapcsolódó cikkek a facebookon
Szakértő csapatunk a Facebookon folyamatosan megoszt az olvasókkal olyan cikkeket, amelyek hasznosak lehetnek az iskolai stressz kezelésében. Like-olja Ön is a Sulinyugi oldalunkat!
Média megjelenéseink
Munkatársaink interjúkat adnak és cikkeket írnak a kiégés megelőzéséről.
Média partnerünk a Patika Tükör, a Nők Lapja Cafe, a Bébik Kicsik és Nagyok, a Pszichológia és Practicum.
Tudományos publikációink
Kutatásainkról szakemebereink szaklapokban publikálják a kutatásaik eredményét. Két egészségfejlesztő pszichológusunk is a kiégés folyamatának vizsgálatából, és a kiégés megelőzésének hatékony módszerei témából írja a doktori disszertációját.
Galéria
Képek az iskolai foglalkozásainkról, a Galéria feltöltése folyamatban van.